Vajina Gençleştirme Nedir? Nasıl Yapılır?

vajina genclestirma nasil yapilir
  • Mart 24, 2022

Zamanla birlikte yaşın ilerlemesi sonucu gerçekleşen menapoz ve doğumla ile birlikte azalan östrojen seviyesi vajinada bazı farklılıklara neden olmaktadır. Vajina esnekliğinde azalma, vulvada renk değişikliği, kuruluk, asimetrik görüntü, iç dudak sarkması ve volümsüz dış dudaklar kadında estetik açıdan bozulmalara neden olur. Bundan dolayı kadınlar vajina gençleştirme ameliyatına ihtiyaç duyar. Vajina gençleştirme ameliyatı ile birlikte vajinaya eski yapısı kazandırılır. Vajina gençleştirme işleminin nasıl yapıldığı da merak edilen konular arasındadır. Vajina gençleştirme, eski formunu kaybetmiş, vajinanın veya dış genital bölgeye uygulanan işlemlere denir.

Vajina Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Vajina gençleştirme sadece anatomik olarak vajinayı daraltma anlamına gelmez. Aynı zamanda vajina gençleştirme ameliyatı duyarlılığı ve alınan hazzı arttırmayı amaçlayan bir işlemdir. Vajina gençleştirme yöntemlerine birkaç örnek verilebilir.

Bunlar;

  • Lazerle vajinal daraltma işlemi
  • Labioplasti yani iç dudak estetiği,
  • Vajinoplasti yani vajinanın cerrahi olarak daraltılması

Bu yöntemler ile birlikte küçük dudaklara estetik operasyonlar yapılabilir. Aynı zamanda vulvanın dış görüntüsü daha da gençleşir. Büyük dudaklara da hacim kazandırılır. Yani vajina gençleştirilmiş olur.

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Çok sık yapılan vajinal doğumların getirdiği geniş vajinanın daraltılması işlemine vajinoplasti denir. Bu operasyon ile birlikte vajina daraltılıp ve cinsel ilişki sırasında her iki tarafında aldığı haz artacaktır. Vajinoplasti 30 veya 35 dakika sürer. sedasyon anestezi ile yapılır. İşlemden sonra hasta 4 veya 5 gün dinlendikten sonra eski hayatına rahatlıkla dönebilir. Fakat zorlu çalışma ve ağır sporlar yapılmamalıdır. Bunun için 4 veya 5 hafta kadar beklenilmesi çok daha sağlıklı olur. Zaten vajina gençleştirme için en çok başvurulan işlem vajnoplastidir. Bu operasyon ile birlikte kişinin hem sosyal hayatı hem de cinsel hayatı olumlu etkilenir.

Lazerle Vajinal Daraltma Nasıl Yapılır?

Vajina gençleştirmek için en sık başvurulan yöntem lazerle vajina daraltma yöntemidir. Cinsel ilişki sırasında haz alma sorunu olanlar genelde vajina daraltma operasyonuna başvurur. Lazerle vajinal daraltma işlemi ağrısız ve kısa süren bir işlemdir. Ameliyatsız bir şekilde iyileşme sağlanır. Anestezi gerektirmez. İşlemden sonra aynı gün içinde iş hayatına dönülebilir.

Vajina Gençleştirme İçin Vajina Daraltma Ameliyatı Mı? Lazer Mi?

Vajina gençleştirmek için kullanılan vajina daraltma yöntemi ve lazer yöntemi çok fazla kullanılmaktadır. Fakat vajina daraltma işleminin etkisi tek başına %25 ile %30 arasındadır. Vajinoplasti ile birlikte tek seferde ömür boyu daraltma elde edilir. Vajinal lazer de tekrarlanan operasyonlar gerekecektir.

Labioplasti

Vajinadaki sarkmalar, simetri bozulmaları gibi sorunların düzeltildiği işleme labioplasti denir. Vajina gençleştirmede gerek duyulan önemli bir işlemdir. Kısacası vajina gençleştirmede en çok tercih edilen yöntemler. Lazerle vajina daraltma ,vajinoplasti ve labinoplastidir. Ama en çok iyi sonuç veren yöntemler labioplasti ve vajina daraltma ameliyatıdır.

Hemen Ara
Whatsapp