vajina daraltma operasyonu

Vajina Daraltma Ankara

Kadınların cinsel organları tıp alanında ve Latince ’de vajina olarak adlandırılmaktadır. Vajina daralma ise kadınların doğumdan sonra vajina kanallarında meydana gelen genişlemelerin estetik operasyonlar ile daraltılması ve küçültülmesi operasyonuna verilen bir addır. Vajina kadınların sadece cinsel ilişkiye girmek için kullandıkları bir organ değildir. Aynı zamanda boşaltım ve adet görme işlemlerinin yanı sıra aynı zamanda doğum yaparak dünyaya yeni bir insan getirmelerini sağlayan çok fonksiyonlu bir organdır. Doğumdan sonra yaşanan genişlemelerden dolayı her iki taraf için de cinsel birleşmede zevk alamama aynı zamanda kadınlarda küçük tuvaletlerini tutamama gibi sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır. Bu bağlamda yapılan vajina daraltma operasyonlarına vajinoplasti ameliyatları adı verilmektedir. Ankara Vajina Daraltma 

Vajinoplasti Ameliyatı Nedir?

Vajina daralma için gerçekleştirilen vajinoplasti ameliyatları, vajinanın cerrahi müdahaleler ile daraltılması işlemleridir. Özellikle sık doğum yapan kadınlarda ortaya çıkan bir durumdur. Cinsel isteksizlik ve ilişkide yaşanan zevk alamama durumları çiftler arasında problemlere neden olabilir. Bunun yanında idrar kaçırma gibi sorunlara da yol açabilir. Vajina kasları oldukça güçsüz ve zayıf bir yapıya sahiptir. Zamanla genişleme yaşanması kaçınılmazdır. Ayrıca doğum sırasında bebeğin daha rahat gelmesini sağlamak amacı ile epizyotomi adı verilen kesikler kas gücünü daha da azaltır. Ayrıca doğum sayısı arttıkça rahimde genişleme de artmaktadır. Bu sebepten dolayı doğum yapan kadınların birçoğu vajina daraltma ameliyatları yaptırmaktadırlar. Bu sorun ile estetik uzmanlarına başvuran kadınların birçoğu yaklaşık olarak 1 saatlik bir operasyon ile Vajina daraltma işlemi gerçekleştirerek ameliyat olduktan birkaç saat sonra evlerine dönebilmektedirler. Oldukça rahat geçen bu operasyon ile ilgili Ankara Vajina Daraltma Fiyatları ise hastaneye ve doktora göre değişiklik gösterebilmektedir.

Vajina Genişlemesi Neden Olur?

Vajinoplasti ameliyatı kadınların son yıllarda estetik operasyon olarak en çok tercih ettikleri konuların başında cinsel bölge estetikleri gelmektedir. Özellikle vajinoplasti ve labioplasti ameliyatları yaklaşık olarak 10 yıldır en popüler cinsel bölge ameliyatları arasında geçmektedir. Vajinoplasti ise vajina daraltma ameliyatı olarak geçmekte ve kadınlar tarafından oldukça olumlu yorumlar almaktadır. Vajinoplasti ameliyatları sadece cinsel açıdan değil kadınların günlük hayatlarında yaşadıkları problemleri en aza indirmek amacı ile yapılmaktadır. Özellikle genişleme seviyesi ciddi boyutlara çıkan kadınların gün içerisinde küçük tuvaletlerini tutamama gibi problemler yaşamaları gün içerinde dışarıya ya da misafirliğe gittikleri zamanlarda ciddi sorunlar oluşturmaktadır. Bu sorunları çözmek için vajina daraltma operasyonları geçiren kadınlar daha mutlu ve özgüvenli olarak hayatlarına devam edebilmektedirler.

vajinoplasti ameliyati sonrasi dikkat edilmesi gerekenler

Vajina Daraltma Ameliyatı Yapılma Nedenleri

Vajina daraltma ameliyatlarının yapılma nedenlerine genel olarak bir bakacak olursak;

 • Cinsel Haz ve Tatminsizlik: Vajina genişlemesi genel olarak çiftlerin karşılıklı cinsel tatminsizlik yaşamalarından kaynaklanan problemlerini en aza indirmek ve kadınların daha sağlıklı bir cinsellik yaşamaları amacı ile yapılmaktadırlar.
 • İlişki Sırasında Vajinadan Çıkan Sesler: Cinsel ilişki sırasında çıkan sesler çiftlerin ilişkilerin konsantrasyonlarını bozarak heyecan ve haz almalarına engel olmaktadır. Bu seslerden kaynaklı odaklanma problemler cinsel olarak haz almaya engel olmaktadır. Vajinoplasti ameliyatı sonrası cinsel ilişki sırasında ortaya çıkan sesler ortadan kalkmaktadır.
 • Ağrılı Cinsel İlişkiler: özellikle doğum sonrası büyüyen ve sarkan vajinalar cinsel ilişki sırasında yaşanan sürtünmeden dolayı tahriş olmaktadır. Hem cinselliğin ağrılı geçmesine hem de küçük tuvalet ihtiyaçları giderilirken ağrı yaşanmasına neden olmaktadır.
 • İlişki Öncesi ve Sonrasında Özgüven: vajina genişlemesi estetik olarak oldukça kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Bu sebepten dolayı kadınlar cinsel ilişkiden kaçınmaya ve kendilerini bu konuda özgüvensiz hissetmeye başlamaktadırlar. Vajinoplasti ameliyatı sonrasında daha düzgün bir görüntü oluşturmasından dolayı tercih edilmektedir.

Vajinoplasti ameliyatlarının tamamına yakını bu sebeplerden dolayı yapılmaktadır. Şikâyetlerini dile getiren hastalarına vajinoplasti ameliyatı yaptıran kadınların tamamı hem sorunlarından kurtulacak hem de günlük hayatlarında daha özgüvenli ve emin adımlar atabilmektedirler. Oldukça kısa süre içerisinde eski hayatınıza geri dönme gibi avantajları bulunan vajina daraltma ameliyatları ile hem kadınlar hem de eşleri daha mutlu beraberlikler yaşamaya başlamaktadırlar. Günlük hayatta hem spor hem de diğer aktivitelerinizi daha rahat gerçekleştirebilirsiniz. Hem ağrısız hem de kısa süren iyileşme süreci sayesinde de tercih edilmektedir. Kadınların ameliyat sonrası doktorun tavsiyelerine uygun olarak hem düzenli ilaç kullanmaları hem de cinsel bölge temizliğine özen göstermeleri gerekmektedir. Uzun yıllar daha popülerliğini korumaya devam edecek olan bu uygulama ile ünlenmiş ünlü Türk estetik hekimleri de bulunmaktadır. Hemen hemen her plastik cerrahi uzmanı doktor tarafından yapılan bu uygulama ile bulunduğunuz şehirden başka bir şehre gitmeden kısa süre içerisinde ameliyatınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajina daraltma ameliyatları son günümüz kadınları arasında oldukça popüler olan estetik bir operasyondur. Yüzlerce yıldır kadınların sık sık doğum yapmalarından kaynaklı olarak vajina genişleme problemleri yaşadığı bilinmektedir. Bu sorun o denli büyüktür ki eşler arasında büyük sorunlara yol açmaktadır. Mutlu cinsellik yaşamayan eşlerin arasında sık sık kavgalar ve soğukluklar yaşanabilmektedir. Bu konuda oldukça sık şikâyetler alan doktorlarda vajina daraltma ameliyatları ile kişilerin ve çiftlerin aralarındaki problemleri gidermeyi başarmışlardır. Ameliyat hem kısa süre içerisinde gerçekleştirilmekte hem de hastalar aynı gün içerisinde taburcu edilerek yaklaşık 1 ay gibi kısa bir sürede eski sağlıklı hallerine kavuşabilmektedir. Bu ameliyatı yaptırmanız için uzman bir hekim tarafından onay almanız gerekmektedir. Ankara Vajina Daraltma Fiyatları ile ilgili ise merkezimize uğrayarak bilgi alabilirsiniz.

Kegel Egzersizi ile Vajina Daraltma Mümkün Mü?

Hastalarımın çok sorduğu sorulardan biri de “kegel egzersizi ile vajina daraltılabilir mi?” sorusu. Kegel egzersizleri birçok yönden faydalı olsa da ilerleyen vakalarda vajina daraltma ameliyatı en iyi çözüm olmaktadır. Yandaki videoda kegel egzersizi ile vajina daraltma hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ameliyatsız Vajina Daraltma Mümkün Mü?

Vajinanın dar yapısı, özellikle istenen bir yapıdır. Vajinanın dar olması sonucunda, cinsel ilişkiden alınan keyfin hem kadın hem de erkek için daha fazla olduğu araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Ameliyatsız geniş olan vajinanın daraltılmasının mümkün olduğu bilinmelidir.

Bunu sağlamak adına yapılacak olan bazı egzersizler vardır. İlk olarak kilonun kontrol altına alınması ve gevşek halde olan vücut derinin daha sıkı durması sağlanarak vajina bölgesindeki derilerde de daralma oluşturulur. Daha sonra bacak hareketleri yaparak ve belirli aralıklarda bu egzersizlere devam ederek, ameliyatsız bir şekilde vajinanın daraldığı gözlemlenir.

Vajinoplasti Ameliyatın Orgazma Etkisi 

Birçok kadının vajina daralma operasyonu geçirmesindeki temel neden cinsel olarak yaşanan orgazmın bir süre sonra yaşanamaması olmaktadır. Eşler arasında ciddi problemler yaşanmasına neden olan bu durum vajinoplasti uygulaması ile kısa süre içerisinde giderilmekte ve eşler arasında mutlu cinsel birleşimler yaşanmasını sağlamaktadır. Kadınların cinsel ilişki sırasında orgazma ulaşmasını sağlayan organ ise klitoristir. Vajina daraltma ameliyatlarından sonra penis klitoriste daha fazla sürtünerek daha yüksek bir orgazm yaşanmasını sağlamaktadır. Erkekler açısından ise penisin daha dar bir vajina içerisine girmesi erkeklerin orgazmlarını arttırmaktadır. Vajina daraltma ameliyatları sayesinde hem cinsel istekte artış hem de sık sık orgazm yaşanması nedeni ile kadınların ve eşlerinin tam notunu almıştır.

vajinoplasti ameliyatinin orgazma etkisi
Vajinoplasti Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci

Kadınlar tarafından son zamanlarda oldukça sık tercih edilen bir estetik operasyon olan vajina daraltma ameliyatı ile kadınların vajina kasları birbirlerine yaklaştırılarak dikiliyor ve mukoza tabakaları kalınlaştırılarak yaklaşık olarak 1 saatlik bir operasyon ile vajina daraltma işlemi gerçekleştirilmektedir. Ameliyat sonra hastalar hemen aynı gün içerisinde taburcu olabilmektedirler. Dikişlerin ve pansumanlarının düzenli olarak temizlikleri yapılmalıdır. Ayrıca doktorunuzun verdiği reçeteli ilaçların düzenli ve tam vaktinde alınması gerekmektedir. Vajina daraltma ameliyatlarından sonra 15 gün içerisinde atılan estetik dikişler kendiliğinden dökülmektedir. Böylece ekstra olarak doktora görünmeyecek ve dikişler alınırken acı ve ağrı hisleri yaşamak durumunda kalmayacaksınız. Dikişler döküldükten sonra en az bir ay sonra ameliyata dair herhangi bir iz kalmayacaktır. Hatta jinekoloğa gitseniz bile doktorunuz daraltma ameliyatınızı fark etmeyecektir. 

Ameliyattan sonra yaklaşık olarak 6 hafta sonra cinsel ilişkiye girebileceksiniz. Hamile kalmak ve normal doğum yapma isteklerinizi ise ameliyatı yapan doktorunuz ile paylaşarak onun uygun gördüğü zaman dilimlerinde gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca ameliyat sonrası herhangi bir adet sancısı durumu söz konusu olmayacaktır ve normal döngülerinizde adet görebileceksiniz. Tıbbi açıdan her konuda avantajlı olan bu ameliyatın ücretleri gittiğiniz hastane ve doktorların imkânlarına göre değişiklik göstermektedir. Doktor ve hastane tercihleri tamamen sizlere bağlı olan bir durumdur ve seçimlerinizi iyi araştırmalar yaparak yapmanız gerekmektedir. Ülkemizde bu alanda oldukça başarılı operasyonlara imza atan birçok estetik uzman bulunmaktadır.

Vajina Daraltma Operasyonunun Ardından İz Kalır Mı?

Bazı nedenlerden dolayı vajinanın daraltılmasını isteyen kadınlar hem psikolojik hem de bedensel anlamda kendilerini daha iyi hisseder. Vajinanın daraltılması durumunda ilişkilerde de olumlu yönde değişimler yaşanması söz konusu olacaktır.

Nasıl Bir Operasyondur?

Yapılan işlem için genel anestezi alınması gerekir.

İşlem:

 • Ortalama yarım saat kadar sürecektir,
 • Hasta herhangi bir acı veya duyu hissetmez,
 • İşlemden sonra hayatına devam eder.

Yapılanların tamamı vajinanın içinde daralma yapılıyor olmasından dolayı iz olasılığını ortadan kaldıran noktalardır. İz olması gibi bir durum mümkün olmaz. Doğum, genetik, yaş veya yapı gibi nedenlerden dolayı sıklıkla başvurulan ve anlaşılmayan bir işlem türü olarak yapılır.

Vajina Daraltma Ameliyatının Riskleri

Her tıbbi operasyonda olduğu gibi Vajina daralma ameliyatlarında da enfeksiyon ve kanama riskleri bulunmaktadır. Bu riskler dışında herhangi bir risk bulunmamaktadır. Bu riskleri yaşamamak adına ise doktorunuzun size tavsiye ettikleri ilaçları düzenli olarak kullanmalı ve hijyen koşullarına tam olarak uymanız gerekmektedir. Vajinal bölgenin temizliği hem doğurganlık hem de cinsel hastalıkları etkilemesi açısından oldukça önemli durumları arz etmektedir. Yapısal olarak sürekli nemli olan vajinal bölgenin sık sık yıkanarak kurulanması hem enfeksiyon hem de hastalık riskini en aza indirgemektedir. Bu kurallara dikkat etmeniz halinde iç çamaşırı temizliğinize de dikkat ederek vajinal bölgelerinizi enfeksiyonlardan koruyabilirsiniz.

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları

Bu tür estetik operasyonlarda standart bir fiyat vermek doğru olmaz. Hekiminiz, bulunduğunuz şehir, ameliyatın yapılacağı hastane, beraberinde yapılacak operasyonlar(labioplasti v.s) fiyatlandırmayı etkileyecektir. Ankara vajina daraltma fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sık Cinsel İlişki Vajina Genişlemesine Sebep Olur Mu?

Elastik bir yapıya sahip olan vajina, bazı sebeplerden dolayı genişleyebiliyor. Örneğin doğumun gerçekleşebilmesi için ciddi anlamda esneyip genişleyebilme özelliğine sahiptir. Hormonlar ve bazı jinekolojik rahatsızlıklar da vajina genişlemesine neden olur. En çok merak edilen konulardan biri de sık cinsel ilişki yaşamanın vajina genişliğine neden olup olmadığıdır.

Cinsel ilişki sırasında salınan hormonların da etkisiyle vajinada bir miktar genişleme görülür. Bu genişleme penisin girebileceği ölçüdedir. Birliktelikten kısa bir süre sonra da vajina eski haline döner. Uzmanlar vajina genişliğine bakılarak ilişki sayısının tespit edilmediğini belirtiyor. Bu da demek oluyor ki sık cinsel ilişki, vajina genişliğine neden olan bir faktör olarak görünmüyor.

Vajinoplasti Hamile Kalmayı Etkiler Mi?

Vajina daraltma ameliyatı, bölgenin anatomik, estetik ve fonksiyonel olarak daha iyi bir hal almasını sağlayan bir operasyondur. Bu üç faktörden birinin eksik olması yapılan operasyon sonrası memnuniyeti azaltır. Vajinoplasti hamile kalmayı etkilemez. Bu işlem sonrasında kişiler hamile kalabilirler. Fakat bu durum vajinal doğum yapmak isteyenler için bir sorun oluşturabilir. Bu nedenle sezaryen doğum şeklini tercih etmelidirler. Ayrıca hamilelik sırasında pelvik tabanda bazı değişimler görülür. Bu da doğum sonrasında memnuniyetin azalmasına neden olabilir. 

Vajina Kaç İlişkiden Sonra Genişler?

Vajina genişlemesine neden olan çok sayıda unsur bulunur. Bunlardan biri cinsel ilişkidir. Cinsel ilişki esnasında vajina, spermin girişini daha kolay hale getirmek için genişler. Peki vajina kaç ilişkiden sonra genişler? Vajinada genel olarak ilk ilişkiden itibaren bir genişleme görülür. Bu oldukça normal bir durumdur. Elastik yapısı nedeniyle vajina oluşan genişlik, ilişki sonrası eski haline geri döner.

Vajina Neden Genişler?

Vajinanın genişlemesine neden olan bazı faktörler bulunur.

Bu faktörler şunlardır:

 • İleri yaş
 • Aktif cinsel hayat
 • Sık yapılan doğumlar
 • Adet dönemleri
 • Fazla kilo
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar
 • Cerrahi operasyonlar

Bu gibi sebepler vajinanın genişlemesine ve sarkmasına neden olur. Vajina bölgesindeki kas dokular güçlerini kaybettiği için estetik olmayan bir görüntü meydana çıkabiliyor.

Vajina Genişlemesinin Nedenleri

Kadınların sıklıkla yaşadıkları sorundan biri de vajina genişlemesidir. Vajina genişlemesi, genellikle çok fazla sayıda doğum yapmaktan dolayı meydana gelmektedir. Bunun dışında vajina genişlemesine neden olan başka durumlar da vardır.

Vajina Genişlemesi

 • Sık şekilde cinsel ilişkiye girmek
 • Kürtaj olmak
 • Genetik faktörler
 • Jinekolojik tedaviler
 • Obezite
 • Sürekli şekilde ağır şeyler kaldırmak
 • Yoğun bir şekilde egzersiz yapmak
 • Menopoz
 • Sürekli hapşırmak
 • Hamilelik
 • Sık sık kabız olmak

Gibi nedenlerden dolayı vajina genişlemesi yaşanır. Bu genişleme, doğal yöntemlerle ortadan kaldırılabilir. Ancak ileri derecede bir genişleme varsa tıbbi müdahale gerekebilir. Ayrıca adet görme durumunun da vajina genişlemesine neden olduğu bilinmektedir. Ancak bu genişleme her kadında görülmez.

Hemen Ara
Whatsapp