Labioplasti Sonrası Ödem Nasıl Geçer?

labioplasti sonrasi odem nasil atilir
  • Kasım 21, 2021

Labioplasti; vajina estetiklerinde öne çıkan, sarkıntı yaşanan ve genişleme sorunu yaşayan vajinanın estetik uygulanarak daha şekilli olması sağlanan operasyondur. Labioplasti işleminde cerrahi işlemlerin olmasından dolayı, operasyon sonrasında vücudun ödem toplaması, şişkinliğin yaşanması ve baskül üzerinde kilo artışlarının görülmesi mümkündür.

Ancak bazı ödem atma yöntemleri kullanılarak, labioplasti işlemi sonrasında dahi ödemlerin sorun olmasına izin verilmeyebilecektir. Bu durumda; ödemin geçmesi için gerekenleri, ödemin ne kadar sürede geçeceği ve ödem atımının nasıl anlaşılması gerektiği, öğrenilmelidir.

Labioplasti Sonrası Ödem Atmak İçin Gerekenler

Labioplasti sonrasında ödemin atılması için, özellikle sıvı bazlı tüketim malzemeleri temin edilmelidir.

Gereken malzemelerse şöyledir:

  • Bir litre su ve yarım limon
  • İki parça karanfil
  • Dört yaprak nane
  • Göz kararı olacak şekilde, ancak oldukça az miktarda zerdeçal

Gibi malzemelerdir. Bu malzemelerin temin edilmesinden sonra, operasyonun ardından ödem atılması sağlanabilir.

Labioplasti Sonrası Ödem Atımı Nasıl Olur?

Labioplasti operasyonu tamamlamış bir kadın, ödem atmak için temin ettiği malzemelerden sonra bir içecek hazırlamalıdır. Tüm malzemelerin aynı anda karıştırılmasıyla ortaya çıkan su karışımı, bir gün içerisinde tüketilmesi gereken bir karışımdır.

Operasyondan sonra acı hissi fazla olmayan ancak yalnızca ödem acısı duyan kadının bu yükten kurtulması, belirtilen sıvının tam olarak yirmi dört saat içerisinde vücuda alınmasıyla gerçekleşir. Ayrıca, vücudun fazla yorulmasına izin verilmeden yapılacak yoga egzersizleri sayesinde de ödem atımı hız kazanacaktır.

Labioplasti Sonrası Ödem Ne Kadar Sürede Geçer?

Labioplasti operasyonunda ciddi cerrahi uygulamalar yapılmaz. Belirli noktaların gerilmesi ve vücut içerisine kamufle edilmesiyle tamamlanan operasyon, işlem sonrasında ciddi ödem oluşumlarına neden olacaktır. Ödemin boyutu her kadında farklı olabilirken, genel anlamda şişkinlik ve ağırlık şikayetleriyle ortak noktada kadınların yer edinmesine neden olan bir operasyondur.

Hazırlanacak olan karışımların içerisindeki malzemelerin eksiksiz olması ve doğru ölçülerle hazırlanıyor olması, spora gereken ağırlığın veriliyor olması ve vücudun ödem toplayacağı işlemlerden uzak durması halinde kısa sürede sonuç alınacaktır. Bu süreç, bir hafta ile iki ay arasında değişken bir süredir.

Labioplasti Sonrası Ödemin Geçtiği Nasıl Anlaşılır?

Ödem, vücut içerisinde şişkinliği artıran ve bazı zamanlarda ağrılara dahi neden olabilen bir sorundur. Ödem toplayan insanların, normal zamanlarda olduğu kilo aralıklarından çok daha yüksek seviyelerde yer aldığı da görülecektir. Bu sorunlar üzerine yapılan ve labioplasti sonrası hız kazanan ödem atma isteğinde, bazı belirteçler sayesinde ödemin atılıp atılmadığı anlaşılabilir.

Öncelikle; kısmi olarak ve özellikle vajina çevresinde oluşan şişkinliklerin yavaş yavaş sönüyor olması, morarmaların veya tahriş olmaların artık iyileşiyor olması ve kilo kaybının ani olarak yaşanması mevzu bahis olabilir. Bu üç durum, labioplasti sonrası ödemin geçtiğini veya geçmekte olduğunu belirten durumlardır. Yine de, operasyonu uygulayan doktor tarafından tavsiye edilen süre kadar ödem atma işlemlerine devam edilmelidir.

Hemen Ara
Whatsapp