Labioplasti Sonrası His Kaybı Olur Mu?

ic dudak sarkmasi ne demek
  • Ekim 25, 2021

Labioplasti genital estetik (iç dudak estetiği) ameliyatıdır. Genel olarak diğer estetik ameliyatlara göre daha çok uygulanan bir ameliyattır.

İç Dudak Sarkması

İç dudak sarması kadınlarda birçok sorunları da beraberinde getirmektedir.

Bu sorunlar;

  • Psikolojik sorunlar,
  • Fonksiyonel sorunlar,
  • Hijyenik sorunlar,
  • Kozmetik sorunlar,
  • Seksüel sorunlar.

Bu tip sorunlar ile beraber kadınların cinsel hayatında da sorunlar oluşabilmektedir. Cinsel ilişki esnasında ağrı oluşması, vajinal enfeksiyon sorunları ile karşı karşıya kalma gibi durumlar oluşabilmektedir. Bu gibi sorunlar ile karşılaşan kadınlar çözüm olarak Labioplasti estetik ameliyatına başvurmaktadırlar. Özellikle cinsel hayat açısından ciddi psikolojik etkiler bırakmaktadır. Birçok kadın ilişki kurmaktan kaçınmaktadır. Tüm hayatı etkileyen çeşitli alanlarda da problemler yaşanabilmektedir.

İç Dudak Sarkması Sorunu Yaşayanlar

İç dudak sarkması sorunu ile karşı karşıya kalan kadınlar çözüm aramaktadırlar. Bunun için çeşitli araştırmalar yapmaktadırlar. Bu sorunun çözümü için Labioplasti ameliyatına başvurmaktadırlar. Bu ameliyatta iç dudak kadar klitoris de önemlidir. Klitoris, haz alma duygusu ve orgazm için önemli bir organdır. Klitoris için de bir operasyon yapılması gereklidir. Bu operasyonlar deneyim gerektiren operasyonlardır. Doğru teknikle çözüm bulunabilmektedir.

Labioplasti Estetik Ameliyatı Sonrası His Kaybı

İç dudak sarkması sorunu yaşayan kadınlar Labioplasti estetik ameliyatında çözüm aramaktadırlar. Bu estetik ameliyatında fazla olan iç dudak kısımları küçültülmektedir. Dış görünüm açısından daha iyi bir duruma getirilmektedir. Aynı zamanda psikolojik açıdan da olumsuz etkiler bırakan bu durum Labioplasti estetik ameliyatı ile ortadan kaldırılmaktadır. Hem estetik hem psikolojik açıdan olumlu etkiler sağlamaktadır. Birçok kadın da bu ameliyat sonrası his kaybı yaşanıp yaşanmadığını araştırmaktadır.

Labioplasti estetik ameliyatı alanında deneyimli bir cerrah tarafından yapılmaktadır. Oldukça güvenli bir ameliyattır. Fazla dokuların alınması sonucu hissiyat artmaktadır. Cinsel ilişkiler daha tatmin edici düzeyde yaşanabilmektedir. Ameliyat sonrası herhangi bir his kaybı yaşanmamaktadır. Tabi ki burada alanında uzman bir cerrah seçmekte önemlidir. Doğru cerrahı bulduktan sonra güvenle estetik ameliyatı yapılmaktadır.

Labioplasti Ameliyatı Yaparken Hangi Teknikler Uygulanmalı?

Labioplasti estetik ameliyatı yapılırken hangi tekniği kullanmak gerektiği bilinmesi gerekir. Bunun için birçok farklı teknikler yer almaktadır. Hangi hastaya ne tür bir teknik uygulaması konusunda bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Kullanılması gereken materyaller, dokunun kesileceği kısım gibi birçok durum göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu, doğru bir Labioplasti estetik ameliyatı için oldukça önemli bir konudur. Yanlış uygulanan operasyonlar sonrası kişi çeşitli ağrılar ile karşı karşıya kalabilmektedir. His kaybı sorunları da kaçınılmaz olmaktadır. Bunun için doğru bir uzman cerrah ve doğru bir teknik seçimi önem arz etmektedir.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası Sorun Yaşayanlar

Labiopalsti ameliyatı sonrası yanlış operasyonlardan dolayı birçok kişi sorun yaşayabilmektedir. Bunun için düzeltme ameliyatları yapılmaktadır. Düzeltme ameliyatları ile daha iyi bir görünüm sağlanmaktadır. Oluşan sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.

Hemen Ara
Whatsapp