Genital Estetik Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

genital estetik nedir
  • Eylül 26, 2020

Kadınların bazı hoşnut olmadıkları görüntü sorunları veya temelinde yatan farklı nedenlerden dolayı genital estetik yaptırması artık sıklıkla karşılaşılan operasyonlardır. Kolay işlemler olması, hastanın yaşam standartlarını düşürmemesi ve başarılı sonuçların alınmasından dolayı karar verilmesi de kısa sürer.

Hastalar kısa süre içinde rahatsız oldukları durumdan kurtulmuş olur. Bunun için mutlaka alanında uzman ve yeterli tecrübeye sahip olan bir doktorla çalışılması gerekir. Aksi takdirde alınan sonuçların bazılarını düzeltme gibi bir şansınız olmayacaktır.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik vajina içine veya dışına yapılan işlemler ile hastanın var olan şikayetini ortadan kaldırmaktır. Artık çok daha sık uygulanan işlemlerdir.

Labioplasti ile başlayan işlemler daha sonra:

  • Vajina kırışıklıklarının düzeltilmesi,
  • Daraltma,
  • Beyazlatma,
  • Dudak sarkmalarını giderme,
  • İdrar kaçırma sorununu çözme

Gibi nedenlerle devam eder. Bunların tamamı için yapılması gereken hekimden görüş almak ve buna bağlı olarak da işleme karar vermektir. Operasyon sonucunda kolaylıkla şikayetlerin ortadan kaldırılması sonucu alındığından memnun olanların sayısı da her geçen gün artar.

Neden Önemlidir?

Bu tarz işlemleri önemli yapan daha çok alınan sonuçlardır. Çünkü kadınların bu operasyonları onaylamasının altında yatan neden genel olarak hem psikolojik hem de bedensel kökene bağlıdır. Dudak sarkması sorunu ile işlem yaptırmak isteyen bir kadının bu durumdan rahatsız olmasının nedeni hem görüntüden dolayı ilişkisinde rahat edememek iken hem de sık sık mantar ve enfeksiyon olmasıdır. Bunun gibi hemen hemen tüm onay verilen genital estetiklerde buna benzer çok yönlü nedenler bulunur. Bundan dolayı oldukça önemlidir.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

İşlemden gereken sonucun alınması bazı noktalara bağlıdır. Her estetik bitiminde aynı başarı yakalanmayabilir. Bu işlemlerin doğal olması hasta için son derece önemlidir. Çünkü estetik yaptırdığının anlaşılmaması gerekir. Aynı zamanda işlemler simetrik şekilde yapılmalıdır. Simetrik olmaması da yine doğal durmaması anlamına gelecektir. Doku kaybının az veya hiç olması da operasyon ile alakalı olarak önemlidir. Çünkü his kaybının olması kadında bazı zevk kayıplarının yaşanmasına neden olabilir. Bunun için son derece dikkatli olunmalıdır.

Doğru Yapılmaması Halinde Sonuçlar Nasıl Olur?

İşlem yapılan alan son derece hassas, küçük ve dokularla dolu olmasından dolayı kesilerin mümkün olduğunca az olmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü farkında olmadan açılan bir kesi sonucunda hasta his kaybı yaşayabilir. Bu da oldukça ciddi his kaybı oluşmasına neden olabilir.

Hemen Ara
Whatsapp