Genital Estetik Hangi Bölgelere Uygulanır?

genital estetik cesitleri nelerdir
  • Eylül 23, 2020

Estetik birçok insan için hem fiziksel hem de psikolojik açıdan oldukça gerekli bir işlemdir. Yapılan işlemlerin arkasında bir neden yatmaz. Kadının en temelde kendine olan özgüvenini sağlamak amacıyla yapılır. Giderek daha da sıklaşan işlemler olmasının en etken olanı budur. Genital olarak estetik yaptırmak isteyen birisinin rahatsız olduğu birçok konu olabilir.

Bu bazen görüntü iken bazen de idrar kaçırma gibi hayat kalitesini etkileyen bir olasılık olabilir. Bunun için mutlaka genital estetik konusunda güven veren ve oldukça tecrübeli bir hekimle çalışılmalıdır. Çalışılan alanın hassas olması ve dikkat gerektirmesi neden önemli olduğunun anlaşılmasına neden olacaktır.

Genital Estetik Neden Yapılır?

Genital yani özel bölge olarak adlandırılan kısımlarla alakalı bir takım rahatsızlıkların olması halinde estetikten destek almak önerilir.

Bu durumlar genelde:

  • Dudakların büyük veya küçük olması,
  • Beyazlatma işlemleri,
  • İdrar kaçırma,
  • Daraltma,
  • Kırışıklık giderme gibi sayılabilir.

Farklı nedenlerle de yapılmasına karşılık en sık yapılma sebepleri bunlardır. Kadının psikolojik olarak kendini rahat hissetmemesi nedeniyle de bir takım rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.

Uygulama Alanları Nelerdir?

Genital estetik için yapılan uygulamalar vajinanın tamamına ve dışına kadar geniş bir alana yayılır. Daraltma işlemi vajinanın yukarı kaldırılması iken kırışıklık giderme veya beyazlatma işlemiş ise dışarıdan yapılan düzeltmelerdir. Bundan dolayı uygulama alanı için hastanın şikayet ettiği konuya bağlı bir yer göstermek daha doğru olacaktır. Hastanın rahatsızlığını gidermek adına aynı anda farklı işlemler de yapılabilir. Bunun için mutlaka doktorla daha önceden görüşmek ve işleme karar vermek gerekli olur.

Dikkat Edilmemesi Halinde Ne Olur?

Yapılan işlemlerle alakalı olarak dikkatin diğer operasyonlardan daha fazla olması bölgenin yapısından kaynaklanır. Doku ve sinir açısından son derece zengin olan vajina üzerinde yapılacak olan her işlem bir sinir kaybını beraberinde getirebilir. Mümkün oldukça az veya oldukça küçük kesiler açmaya gayret etmek gerekir. Bunun nedeni his kaybının yaşanabilir olmasıdır. His kaybının yaşanması halinde geri dönmesi de imkansızdır. Kadının duygusal olarak ve dokunmaya bağlı vajinada his kaybının olması anlamına gelir. Bundan dolayı dikkatli olunması önerilir.

Kimler Tarafından Yapılır?

Genital estetik işlemleri estetik işlemlerinin tamamında olduğu gibi estetik cerrahlar tarafından yapılır. Estetik cerrahlar uzmanlık alanlarına göre değişmekle birlikte genel olarak bu işlemleri de yapar. Özel uzmanlık alanı olanlar da bulunur. Doktor seçimi aktarılan olasılıklardan dolayı ön planda tutulmalıdır.

Hemen Ara
Whatsapp