genital estetik operasyonu

Genital estetik kadınlar için çok önemli bir konu. Cinsellik ve üreme fonksiyonları açısından büyük bir rol oynayan genital bölgede meydana gelebilecek herhangi bir sorun bir kadının bütün hayatını etkiler. Cinsel hayatında kendine güvenmemesine, tatmin olamamasına ve bu konuda kendini eksik hissetmesine yol açar. Bu da hayat kalitesini düşüren ve kişinin psikolojisini zayıflatan bir durumdur. Bu yüzden bu tarz sorunları çözmek için geç kalınmamalıdır. Bir an önce genital estetik yöntemlerinden faydalanmak genel olarak sağlığın korunması açısından önemlidir.

Genital Estetik Ankara

Genital estetik en çok labium adı verilen ve kadın cinsel organını oluşturan dudaklarla ilgili uygulanır. Labiumlar dışarıda olan daha büyük iki dudak ve içerideki iki küçük dudaktan oluşur. Bu dudaklarda doğuştan gelen ya da ilerleyen yaşla birlikte meydana gelen sarkmalar ya da şekil bozuklukları olabilir. Bu problemler çok kadının canını sıksa da artık estetik cerrahiyle hemen halledilebilecek olan şeylerdir.

Sorun sarkıklıksa dolgu yapılarak bir çözüm bulunur, şekil bozuklukları da ufak işlemlerle düzeltilebilir.

ankara kizlik zari dikimi fiyatlari

Genital Estetik Nedir?

Genital estetikle ilgili en önemli operasyonlardan birisi de vajina daraltma operasyonlarıdır. Vajinanın genişlemesi daha çok yaşla ilgili olabilir. Böyle durumlarda cinsel ilişkide tatminsizlik çok doğaldır. Bu durum da kadınların hayatını olumsuz etkiler. Sorunu çözmek için genital estetikte lazer ya da cerrahi operasyon yöntemleri kullanılır. Özellikle lazer yöntemi son zamanlarda çok kısa sürede ameliyatsız bir şekilde çözüm getirebiliyor.

Genital Estetik Neden Önemlidir?

Genital estetik önemsiz görülmemesi gereken ciddi bir alandır. Yukarıda sayılan genital estetik yöntemlerinden hiç birisi önemsiz değildir. Her birisi farklı açılardan kadınların hayatını çok etkiler. Genital bölgesinde sorun yaşayan bir kadın ya da vajinasının çok geniş olduğunu hisseden bir kadının rahat etmesi mümkün değildir.

Cinsel hayat herkesin yaşantısının çok önemli bir parçası. Kadınlar cinsel konularda erkeklerden çok daha fazla problem yaşıyor. Bunların üzerine bir de şekilsel ve yapısal bozukluklar eklenince kadınların hayatı çok daha karanlık bir hale gelebilir. 

Vajinada Şekil Bozukluğunun Nedenleri

Estetik operasyon olmasından dolayı genelde daha fiziksel nedenlerden dolayı yapıldığı düşünülebilir.

Aslında nedenleri arasında:

 • Görüntü rahatsızlığını giderme,
 • Psikolojik olarak rahat hissetme,
 • Özgüven sorunu yaşamama,
 • Partnerinizle daha yakın ilişki kurma,

Gibi nedenler de etkili olur. Bu sayede genetik operasyonlar hastaların tercihleri arasında kendine yer edinmeye devam ediyor. Hastaların operasyondan sonra oldukça memnun kaldıkları da alınan geri dönüşler arasında sık bir şekilde kendine yer buluyor.

Ankara genital estetik hakkında bilgi almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

genital estetik

Ankara Genital Estetik Fiyatları

Genital estetik, dış dudak estetiği, iç dudak estetiği(labioplasti), kızlık zarı dikimi gibi birçok operasyonu kapsıyor. Yaptıracağınız ameliyat öncesinde mutlaka hekiminiz ile muayene planlamanız gerekir.

Ankara genital estetik fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Kadınlarda Cinsel Organ Kararması 

Genital bölgedeki renk koyulaşmasının başlıca nedeni hormonal değişikliklerdir. Bu durum genel olarak, emzirme, menopoz, doğum ve ergenlik dönemlerinde ortaya çıkar. Bu durum, daha çok ten rengi daha koyu bir tonda olan kadınların genital alanında ve genital bölgenin çevrelerinde ortaya çıkar. Genital bölge beyazlatma adı verilen lazerle vajina beyazlatma operasyonları ile bu sorun birkaç seansta ortadan kaldırılabilmektedir.

Genital Bölge Kararması Neden Olur

Genital kararmanın bir diğer nedeni ise, dış faktörlere bağlıdır. Dış faktörlere bağlı tahrişler bu durumu ortaya çıkarabilir. Özellikle epilasyon işlemleri sonrası kararmalar yaygındır. Epilasyonun yanı sıra, aşırı sıkı giyilen kıyafetler de tahrişe bağlı kararmalara neden olabilir. Bölgede oluşan batıkların ve sivilcelerin aşırı kurcalanması tahrişe bağlı kararmalara yol açabilir. Ek olarak; bazı diyet programları ve doğum kontrol hapları da genital bölgede renk koyulaşmasına neden olabilir.

Genital Bölge Kararması Nasıl Tedavi Edilir?

Genital bölgedeki kararmaların ilk nedeni iç faktörlerdir. Hormonsal değişikler de buna sebep olmaktadır. Bu değişikler genelde ergenlik döneminde, doğum esnasında ve emzirme sırasında meydana gelmektedir. Ten rengi koyu olan kadınlarda genital bölgede kararma şikayeti daha fazla görülmektedir. Doğum kontrol hapları ve yaptığınız bazı diyetler de genital bölge kararmasına neden olmaktadır.

Genital Bölge Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Genital bölge beyazlatma işlemi için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Kararmaların genel sebebi tahriş olduğu için, kimyasal peelingler daha etkili olmaktadır. Bir aylık süre boyunca yapılan uygulama sonucunda kişiler istediği sonuca ulaşmış oluyorlar. İşlemin uygulaması kesinlikle ağrılı ve acılı değildir. İşlemin kalıcı herhangi bir yan etkisi yoktur.

Genital Bölge Kararmasının Sebepleri Nelerdir?

Genital bölgenin kararmasına ve normalden daha koyu görünmesine neden olan bazı etkenler vardır. Çoğu kişi genital bölge kararmasının sebepleri nelerdir? Merak ediyor.

Kararmaya neden olan bazı sebepler şunlardır:

 • Koyu ten rengi
 • Yanlış tüy alma yöntemleri
 • Kişiyi rahatsız eden iç çamaşırı tercihi
 • Fazla kilo
 • Vajina bölgesinde kullanılan kimyasal ürünler
 • Doğum kontrol hapları
 • Genital bölgede oluşan bakteri ve parazitler

Bu gibi unsurlar genital bölgede kararmaya neden olan unsurlardır. Genital bölge kararmaları genel olarak kişilerin yaptığı hatalar sonucu oluşur.

Genital Bölge Kararması Nasıl Önlenir?

Kararmayı yok etmek için vajina beyazlatma operasyonu yapılır. Bu operasyon sayesinde vajinadaki koyu görünüm kısa zamanda yok olur.

Ameliyatsız Genital Estetik Mümkün Mü?

Genital bölgeye yapılan estetik işlemi, lazer ve cerrahi tedavi ile uygulanmaktadır. Bu işlemler arasında en sık kullanılan 2 yöntemden ilki labioplasti, ikincisi ise vajinoplastidir. Genital bölgede oluşabilecek istenmeyen bir durum cinsel yaşamı da olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sebepten dolayı kişilerin çoğu genital bölgeye estetik uygulamak ister. Peki böyle bir şey mümkün müdür?

Ameliyatsız Genital Estetik

Birçok kişinin hayalini kurduğu ameliyatsız genital estetik ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü bu işlem esnasında dudaklar kesilmelidir. Bunun içinde cerrahi makas, rasyofrekans veya lazer cihazı kullanılmalıdır. Sizler bunun sonucu için doktorunuza başvurmalı ve kendiniz için en faydalı olanı seçmelisiniz. 

Hemen Ara
Whatsapp