En Çok Tercih Edilen Genital Estetik Ameliyatları

genital estetik ameliyatlari nelerdir
  • Ağustos 7, 2020

Günümüzde genital estetik ameliyatları sayısında ciddi oranda bir artış görülmektedir.

En Çok Tercih Edilen Genetik Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Genital estetik ameliyatlarını genital bölgenin farklı alanlarını etkileyecek şekilde yapılır.

En çok tercih edilen genital estetik ameliyatları ise:

  • İç dudak sarkmaları için estetik ameliyatı
  • Vajina daraltma ameliyatı
  • Dış dudak dolgunluğunu artırmak için botoks uygulaması

Şeklinde sıralanabilir. Bu ameliyatlar genital bölgenin farklı alanlarıyla ilgili sorunlara hitap eder.

İç Dudak Estetiği (Lapioplasti)

Bazı kadınlarda genetik sebeplerden kaynaklı vajinanın iç dudakları olması gerekenden büyük ya da asimetriktir ve dış dudaklar tarafından kapatılmaz. Bu durum genellikle anatomik olarak bir sıkıntı oluşturmaz. Fiziksel olarak verdiği sıkıntının dışında görev açısından bir sıkıntı yaratmayacaktır.

Olması gereken şeklinde diretilen kalıpla kıyasladığınız takdirde bu farklılık size bazen kötü hissettirebilir. Bir sıkıntı mı var şeklinde bir araştırmaya girebilirsiniz. Bu durumda kadınlar çoğunlukla hekime giderek normal olup olmadığını soracaktır. Bu durumda esas olan sizin fikrinizdir. Hekimler sizi yalnızca bölgenin olması gerekenden büyük olduğu takdirde oluşabilecek mikrop üretimi hakkına uyaracaktır. Rahatsızlık genellikle fiziksel boyutta olmaktadır.

İç dudak estetiği 45 dakika ile 1 saat arası süren bir işlemdir. Anestezi altında ve hastane şartlarında yapılır. İşlem iki dudağın da istediğimiz boyut ve şekile gelmesini amaçlar. Pansuman ve kremlerde bölgenin iyileşmesine yardımcı olunur. 3. Hafta sonunda bir kontrol gerekir.

Vajina Daraltma Ameliyatı

Doğum kanalı anne rahminden çocuğun dışarı gönderildiği kanaldır. Bu kanalda doğum nedeni ile oluşan genişlemeler belli bir zaman sonra kişinin cinsel hayatında sıkıntılara yol açar. Cinsel hazzı azaltır. Sezaryen doğumlarda bu sıkıntı görülmemekle beraber en az 2 normal doğum sonrası görülebilir. Cinsel hazzın yanında vajinanın genişlemesi idrar tutamama sorununa da yol açar.

İlerleyen yaşlarda ise genişleyen vajinanın dışarı doğru çıkarak tahriş olması zor konusudur.

Vajina daraltma ameliyatı yaklaşık olarak 40-45 dakika sürmektedir. Genişlemiş iç mukoza dokusu çıkartılır ve içerdeki gevşemiş kaslar dikişlerle beraber birbirine yaklaştırılır. İşlem sonrası hastanın hastanede yatması gerekmez. Hasta işlem yapıldığı gece evinde kalabilir. Ertesi gün gerekli pansumanları yapması gerekir. 1-2 gün sızıntı şeklinde kanama olabilir. Hasta vajina daraltma işleminden sonra 6 hafta kadar cinsel ilişkiye girmemelidir.

Dış Dudak Botoksu

Vajinanın dış dudaklarında yaşla beraber gelişen deformasyonlar hastalarda çeşitli psikolojik problemlere sebep olabilir. Dış dudakların hacminin boşalması, gevşemesi ve elastikiyet kaybı durumunda çeşitli yağ enjekteleri ve dolgu maddeleri ile birlikte istenen hacmine kavuşturulur. Gential bölge hastayı mutlu edecek istenen görünüme kavuşturulur. Genital estetik ameliyatları utanılacak ya da rahatsız olunacak ameliyatlar değildir. Kişi genital bölgesinin görünümünden rahatsız olduğu takdirde bu estetik ameliyatlarına başvurabilir. Hastanın psikolojisi bu durumda her şeyden önemlidir.

Hemen Ara
Whatsapp