dogum ve gebelik paketleri

Gebeliği yaşamak ve bebek sahibi olmak her kadının ve her ailenin isteklerindendir. Gebe olunduğu öğrenildiğinde büyük mutluğun ve heyecanın başlangıcıdır. Gebelik sürecinde dikkatli davranılmalı ve kadın doğum uzmanı tarafından daimi takip süreci yapılmalıdır. Hamilelik süreci başlamadan ya da hamile olduğunuzu öğrendiğiniz zamanlar içerisinde doğum paketleri imkanından faydalanmak mümkündür.

Doğum paketleri istenilen özel hastaneden tercih edilebilir. Hamilelik sürecinizi devlet hastaneleri de takip edilebileceği gibi özel hastanelerde de bu tercihlerinizi oluşturabilirsiniz. Özel hastanelerin istenilen gün ve saate alınan muayene hizmeti ve kişi ile özel ve detaylı inceleme ile anne adaylarının en çok tercih ettikleri kurumlardır.

Özel hastanelerde birçok muayene takibi ve tahlil sonuçları ile aileler zor durumda kalmaması adına özel doğum paketleri ile kişilere kolaylıklar sağlamaktadır.

Ankara Doğum Paketi Fiyatları

doğum paketi fiyatları

Doğum Paketinin Avantajları

Hamilelik sürecinin hassas ve önemli evre olduğu göz önünde tutulmalıdır. Hamilelikte anne adayı istediği hastane ve doktor tercihi ile bu süreci rahat geçirmesi sağlanır. Gebelik süreci boyunca birçok kez muayene işlemi gerçekleşir. Muayene ve tahliller aile için ekonomik konusunda zorlanması sebebi ile doğum paketleri oluşturulmuştur.

Doğum sürecine kadar yapılan muayene, tahlil ve benzeri işlemler yanı sıra doğum, hastanede yatış ve doğum sonrası anne bebek kontrolleri dahil edilen paket uygulaması yapılmaktadır. Paket toplam masrafların hesaplanması ve buna karşılık indirimli şekilde hesaplanması ile uygun fiyat şekli sunulmaktadır. Ankara Doğum Paket Fiyatları hastaneye ve doktora göre değişiklik göstermektedir.

Anne adayı doğumu istediği hastanede karşılamak istiyorsa bu paketten indirimli şekilde yararlanabilecektir. Toplam masraf olarak karlı çıkar iken bütün gerekli işlemler sorunsuz şekilde gerçekleşmektedir.

Hamilelikte Muayene ve Tahliller

Hamilelik dönemi önemli dönemdir. Bu dönem içinde anne adayının her ay mutlaka bir kere de olsa muayene olması gerekmektedir. Rutin kontroller ve belli haftalık dönemler de tahlillerin yapılması gereklidir. Bebeğin down sendromu olup olmadığı ya da başka rahatsızlıklarının bulunmadığına dair çeşitli tahliller yapılmaktadır.

Tahlillerdeki önemli şüphe dahi daha detaylı ve kesin sonuçlar için başka tahlillerin yapılması ve incelenmesine gerek duyulabilir. Bebeğin belli büyüme evresinden sonra daha detaylı ultrason incelemesi yapılarak bebekteki ciddi ilerlemenin detaylarına bakılır. Muayeneler bebeğin şeklini ve büyüme tablosu incelenerek takip edilir. Annenin bebeğin büyüme evresindeki sağlık durumu ayrıca takip edilerek kayıt altına alınır.

Bebeğin Kalp Atışları Kaçıncı Haftada Duyulur?

Bebeğinizin kalp atım sesini genelde 5. haftadan itibaren duyabilirsiniz. Bu gebeliğinize ve son adet tarihinize göre bir hafta geç veya erken olabilir.

Bebek kalp atım sesini doktorunuz ile birlikte fetal el doppleri ile duyabilirsiniz. Bu dopplerin ucuna sürülen bir jel ilk başta ürpermenizi sağlayabilir. Fakat bebeğinizin kalp seslerini duyduğunuzda çok daha sakin bir hale gelebilirsiniz. Sizde bu yöntemle 5. haftadan itibaren bebek kalp atım seslerini duyabilirsiniz.

hamilelikte muayene ve tahliller

Ankara Ayrıntılı Ultrason

Ayrıntılı ultrason ile bebek detaylı olarak incelenir. Bebeğin el ve ayak parmaklarına, vücudundaki organlarının boyutu ve durumuna kadar bakılır. Bebeğin yüz hatlarının detaylı belli olduğu cihaz sayesinde canlı görünüm hissi yaratarak onun en özel anlarına tanıklık edebilme şansını sunmaktadır. Ayrıntılı ultrason ile bebeğe dair her detay ve durum kolaylıkla incelenmiş olmaktadır.

Ayrıntılı Ultrason Kaçıncı Haftada Yapılır?

En çok sorulan sorular arasında ise kaçıncı haftada ayrıntılı ultrason olur? sorusu yer almaktadır. Ayrıntılı ultrason 18. ve 23. haftalar süresince yapılabilir. Fakat bu haftalar arasında en uygun olanı 22. haftadır. Ayrıntılı ultrason bebeğiniz için gereklidir. Böylece ani gelişen hastalıklara ve anomalilere hazırlıklı olursunuz.

Ayrıntılı Ultrason Fiyatları Ankara

 Ankara ilinde ortalama gebelik muayenesi için 300 ila 500 TL aralığında ücret alınmakta. Güncel Ankara ultrason fiyatları için hekiminizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Doğum Paket İçeriği

Hamilelik dönemindeki önem ve hassasiyet göz önünde tutulması ve paket sayesinde ekonomi yönünden kazanç elde edilmesi sağlanmıştır. Doğum yerinizi ve doktor konusundaki kararlılığınız işe paket tercihinde bulunabilir. Özel hastanelerde doğum paketleri mevcuttur.

Doğum paketi alımı yapılmadan önce deneme amaçlı tek muayene ücreti talep edilir istenilen doktor ile muayene gerçekleştirilir. Doktor kontrolünden memnun kalındığı durumda doğum paketi hizmetinden yararlanmak istediğinizi belirte bilirsiniz. Ödenen muayene ücreti doğum paket ücretinden düşülerek kişiye ekstra kolaylık sağlanmış olunur.

Peki, doğum paketinde neler vardır?

 • Doğum süreci boyunca rutin kontroller
 • Gebelik boyunca yapılması gereken tahlil ve tetkikler
 • Doğumun sezaryen veya normal olması
 • Normal doğumun epidural ile olması
 • Doğumda yatış giderleri
 • Doğum dışında rahatsızlık durumunda yatış gider teminatı
 • Refakatçinin yatış gider masrafları
 • Doğum sonrası bebek sağlık kontrolü
 • Doğum sonrası annenin diyetisyen randevu oluşturulması
 • Psikolojik destek yardımı

Doğum paketleri doğum sürecinde olduğu kadar doğum sonrası ek hizmetler ile kişiye avantajlar sağlamış olmaktadır.

Doğum Paketi Neden Önemli?

Özel hastane ve sigorta şirketlerinin doğum masraflarını karşılamak için ortaya koydukları uygulamalara doğum paketi adı verilmektedir. Doğum paketleri içerik olarak farklılık göstermektedir. Bazı paket içerikleri doğum sırasında doğum sonrasına kadar olacak şekilde kapsamlı bir yapıya sahip olabilir. Hamilelik sürecinde yapılan testlerin karşılanması şeklinde de doğum paketi seçenekleri mevcuttur.

ankara dogum paketi fiyatlari
Uygun Paketler

Doğum paketleri tercih etmiş olduğunuz sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastanelerinin geçerli olmaktadır. Bu nedenle her şehirde doğum paketi kullanmanız mümkün olmuyor. Doğum paketinden yararlanmak istediğinizde mutlaka tercih edeceğiniz sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastanelere bakmanız büyük önem taşır.

Sigorta şirketleri arasında doğum paketi sunan firmayı seçerken sunmuş oldukları avantajlara da dikkat etmelisiniz. Ödeyeceğiniz ücrete göre farklılık gösteren paketler tercih edeceğiniz paket içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Alacağınız hizmet anlaşmış olduğunuz doğum paketi içeriğine göre farklılık gösterecektir. Bu nedenle doğum paketi seçenekleri arasında size en uygun olanı tercih etmeniz gerekmektedir.

Ekonomik Doğum

Doğum öncesi kontroller ve doğum sonrası süreç oldukça masraflı bir şekilde ilerlemektedir. Bu nedenle oldukça masrafların minimum seviyede olması için gayret gösterilmektedir. Doğum paketleri içerik açısından farkları sahip olduğu kadar fiyatlandırma konusunda da ayrı özellikleri taşır. Bunun nedeni paket içerisinde size sunulacak hizmetler ile ilgilidir.

Oldukça kapsamlı bir paket sizi ve bütçenizi etkileyecek nitelikte olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak doğum paketi dışında bu hizmeti almayı planladığınız zaman daha yüksek rakamlara ulaşmış olacaksınız. Bunun nedeni sizin tercih etmiş olduğunuz sigorta şirketi ile hastanenin arasında kurulan bağlantıdır.

Doğum paketi tercihinde bulunduğunuz sigorta gerekli anlaşmaları yaparak ekonomik bir şekilde hazırladığı doğum paketini siz tek başınıza hastaneden almaya kalktığınız takdirde emin olun daha yüksek rakamlarda bu hizmeti almış olacaksınız. Bu nedenle doğum paketi doğum öncesi ve sonrasında ekonomik olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Ekonomik bir doğum gerçekleştirmek için sigorta şirketleri veya özel hastanelerin hazırlamış oldukları doğum paketlerine bir göz atmak mantıklı bir tercih olarak gözükmektedir.

Doğum Paketleri

Son zamanlarda oldukça dikkat çeken noktalı bünyesinde taşıyan doğum paketleri konusu birçok kişinin ilgi alanı olmaktadır. Bunun nedeni pek çok avantajlı taşıyor olmasıdır. Hem bir kurumsal yapının oluşturmuş olduğu paketin verdiği güven hem de ekonomik gerekçeler doğum paketlerine olan ilginin artmasını sağlamıştır. İçerik açısından farklılık gösteren doğum paketleri sizin ihtiyacınız olan hizmetlere göre şekillenen bir yapı taşımaktadır. Doğum öncesi, sırası veya sonrası olmak üzere alacağınız hizmet içeriğine göre doğum paketi şekillendirilebilmektedir.

Doğum paketleri sayesinde alacağınız hizmet içeriği de ayrıntılı bir şekilde size sunulmuş olmaktadır. Yapılacak olan test ve tahlillerden doğum sonrasındaki kontrollere kadar oldukça kapsamlı paketler sayesinde doğum sürecinin oldukça kolay geçmesi desteklenmiş olmaktadır.

Doğum Sonrası

Doğum sonrası süreçte oldukça önemli adımları beraberinde getirmektedir. Anne ve bebek sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Bu noktaların düzgün ve sistemli bir şekilde kontrolünün sağlanması açısından doğum paketlerin işlevi oldukça fazladır. Doğum öncesinde olduğu gibi doğum sonrası süreçlerde de gerekli olan test ve tahlillerin güvenli ve düzenli bir şekilde yapılması bu paketler sayesinde oldukça başarılı bir hal almaktadır.

Doğum Paketleri Neden Daha Avantajlı?

Stresli ve bol endişeli olan doğum süreci her aşaması ile dikkatli düşünmeyi gerektiren bir durumdur. Bu kadar dikkat gerektiren bu sürecin tek başına yönetilmesi riskli bir yapı oluşturur. Doğum paketleri sayesinde her şey net ve bellidir. Nerede doğum yapılacak, nasıl bir hizmet alınacak, doğum sonrası neler yapılması gerekiyor gibi size yardımcı olacak pek çok konuyu paket sunmaktadır. Bu nedenle doğum paketleri doğum ile ilgili olan tüm süreçlerde avantaj oluşturmaktadır.

Hangi Doğum Paketini Seçmeliyim?

Doğum paketleri ihtiyaca göre şekillendi için seçenek açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu nedenle tercih ederken kararsız kalmak oldukça normaldir. Size en uygun olan özellikteki paketi seçmeniz gerekmektedir. İhtiyaçlarını belirleyerek doğum paketleri arasından sizin ihtiyacınız tam anlamıyla karşılayacak niteliğe sahip olan paketi tercih etmeniz büyük önem taşır.

Neden Gebelik Takibi?

Gebelik takibinin asıl amacı, gebelik boyunca annenin sağlığını kontrol altına almak ve bebeğin sağlıkla ve sorun olmadan dünyaya gelmesini sağlamaktır. Gebelik takibi, gebelik belirlendiği zaman başlar. Yapılan kan ve idrar testleri ile gebelik tanısı yapıldıktan yaklaşık 2 hafta sonra gebelik kesesi ultrason ile görülebilecek boyuta gelir. Bu dönemde doktorlar tarafından gebelik kesesinin rahim içinde olup olmadığına bakılarak herhangi bir sorun ve dış gebelik durumu kontrol edilir.

sezaryan dogum sonrasi dikkat edilmesi gerekenler

Gebelik Takip Hizmetleri Nasıldır?

Bebek tek bir çocuksa ilk 3 ay, 2-3 hafta da bir takip edilmesi yeterli olacaktır. Daha sonra doktor tarafından aylık takibe de devam edilir. Fazla olan gebelikte annede herhangi bir hastalık varsa ve tekrarlayan düşük durumlarında ise sık aralarla da takibe devam edilir. Burada asıl önemli olan takip süresinde belirleyici olan gebenin risklerinin olması ve sağlık durumudur.

Gebeliğin Takip Edilmesi Önemli Midir?

Bu dönem de gebelik takibinin yapılması hem anne hem de bebek açısından çok önemlidir. Yaklaşık 1-2 hafta sonra doktor tarafından vajinal ultrasonla bakılarak bebeğin kalp atışları tespit edilebilir. Daha sonra ise annenin genel durumuna bakmak için gerekli kan ve idrar testleri de yapılır. Şeker hastalığı, tiroid rahatsızlığı ve kan uyuşmazlığı gibi herhangi bir rahatsızlığın olup olmadığına bakılır.

Gebelik Psikolojik Değişimlere Sebebiyet Verir Mi?

Hamilelik dönemi anne adayı için oldukça önemli ve hem fiziksel hem de psikolojik olarak değişikliklerin yaşandığı bir dönem olarak bilinir. Anne ile bebek arasındaki bu ilişki, kişinin hamile olduğunu öğrendiği zaman başlar. Bu nedenle anne adayının hamilelik sürecini iyi ve sorunsuz bir şekilde geçirmesi bebeği dünyaya getirdiği andan itibaren onunla kuracağı ilişkiyi etkilemesi açısından önemlidir.

gebelikte kramplar neden olur

Gebelikte Kramplar Neden Olur?

Hamilelikte kramp oluşumu çok sık olur buna bağlı olarak kalsiyum ve magnezyum eksikliği meydana gelir. Aynı zaman da büyüyen rahim, toplardamar da yarattığı baskı ve buna bağlı oluşan dolaşım problemleri de kramp oluşumunda meydan gelir.

Trimaster Nedir? Bebeğin Gelişimi Nasıl Olmaktadır?

Gebelik dönemin de ilk trimesteri ilk üç aylık süredir. Gebeliğin toplam da 40 hafta olduğuna bakılırsa birinci trimester sadece 12 haftanın sonuna kadar olan süreyi kapsar. Gebeliğin ilk haftalarında fiziksel ve psikolojik değişimler de yavaş yavaş başlar. Özellikle mide bulantısı, baş dönmesi ve göğüslerde hassasiyet, sık acıkma, kilo artışı gibi sorunlar da gebeliğin beşinci haftasından sonra kendini göstermeye başlar.

İlk trimestere bakıldığı zaman beşinci haftasında başlayan bebek gelişiminde ise göbek kordonu, göz kapakları, gözleri, kulakları, ağzı, burnu, kol ve bacakları yavaş yavaş belirginleşmeye başlar. Kalbi atmaya başlayan ve gelişmeye başlayan bebeğin sağlıklı olup olmadığı ise altıncı haftadan itibaren kalp atışlarının olup olmaması ile kesinleşmiş olacaktır.

Gebelik Takiplerinin Sıklığı Nasıl Olmalıdır?

Gebelik takipleri ilk 3 ay, 2-3 haftada bir uygulanır. İlk 3 aydan sonra ise aylık takip olarak yapılır. Eğer bebek birden fazla ise ilk 3 ay, 1-2 haftada bir gebelik takibi yapılır. Daha sonrasındaki aylarda ise 2-3 haftada bir takip uygulanmaya başlanır.

Gebelik Kontrolleri

Gebelik kontrolü haftalara göre şu şekilde yapılır;

 • 10-14. haftalarda ultrason ile bebeğin ense kalınlığı kontrol edilir.
 • 16-18. haftalarda ultrason ile bebeğin durumu değerlendirilir.
 • 20-24. haftalarda bebeğin organ gelişimi kontrol edilir.
 • 24-28. haftalarda annenin şeker durumu kontrol edilir.
 • 28-36. haftalarda annenin idrar yolu enfeksiyonu değerlendirilir.
 • 36. haftadan sonra doğum şekli belirlenir.

Haftalara göre gebelik kontrolü bu şekilde ilerlemektedir.

Kaçıncı Haftada Doğum Şekli Belli Olur?

 Doğrudan kesin bir yöntem belirlemek genellikle mümkün olmamaktadır. Ancak 36.haftadan sonra bebeğin hareketleri, kilosu, anne karnındaki yeri vs. değerlendirilerek normal veya sezaryen doğuma karar verilebilmektedir.

Normal Doğum Kaçıncı Hafta Olur?

Hamile kadınların büyük bir çoğunluğu normal doğum yapmak istemektedir. Hamileliğin 38’nci ile 40’ncı haftaları arasındaki doğumlar normal doğum olarak kabul edilmektedir. Hamileliğin 42’nci haftasından sonraki doğumlar geç doğum, 37’nci haftasından öncekiler ise erken doğum olarak kabul edilmektedir.

Doğumun başlaması genellikle rahim ağzındaki açılma ve hamilenin suyunun gelmesi ile başlamaktadır. Normal doğumun başladığı en doğru zamana ise, kadın doğum uzmanları karar vermektedir. Normal doğum özellikle bebeğin gelişimini tamamlaması için çok önemlidir.

Normal doğumun, sezaryene nazaran bebek ve anne için çok faydası bulunmaktadır. Normal doğumda anneler daha çabuk taburcu olup, bebeklerini de doğumdan hemen sonra emzirebilmektedir.

Sezeryan Doğum Kaçıncı Haftada Yapılır?

Sezeryan doğum normal yollar ile doğumun mümkün olmadığı hallerde hekim tarafından uygun görülerek yapılan doğum şeklidir. Doğumun kaçıncı haftadan sonra yapılacağını merak eden anne adayları sezeryan doğum kaçıncı haftada yapılır? Sorusunu sorabilir. Bunun için kesin cevap vermek oldukça zordur. Çünkü bebeğin ve annenin hayati durumunu tehlikeye atan bir etmen olduğunda daha erken doğum kararı da alınabilir.

Normal Şartlarda Kaçıncı Haftada Alınır?

Sezeryan için tetikleyici bir durum olmadığında 37. haftanın tamamlanmasından sonra doktorunuz doğum kararı verebilir. En doğru belirleyici olan doktorun yapacağı kontroller ve bebeğin iyilik halidir. Anne ve hekimin ortak kararına bağlı olarak da tarih belirlenebilir.

Renkli Ultrason Kaçıncı Haftada Yapılır?

Anne adaylarının en çok beklediği dönem ultrason dönemidir. Son zamanlarda teknolojinin de hızlı gelişimi ile renkli ultrasonlar çıkmıştır. Fakat bu renkli ultrasonlar hamileliğin her dönemde yapılamaz. Genelde renkli ultrason 11. Ve 13. haftalarda yapılır.

Ultrason Hangi Bilgileri Verir?

Gebelikten sonra belli haftalarda ultrasona ihtiyaç duyulur. Bu ultrasonlar sayesinde bazı bilgiler elde edilebilir. Bu bilgiler nelerdir?

 • Bebeğin kalp atışını gösterir
 • Gebelik kesimin gelişimini gösterir.
 • Bebek hakkında ayrıntılı bilgi verir.
 • Gebelik kesimin sayısını gösterir.

Ultrasonlar hamilelik döneminde yukarıdaki konular hakkında bilgi verir. Son zamanlarda en çok merak edilen ve uygulanan renkli ultrasonlardan çok daha ayrıntılı bilgiler almak mümkündür.​

Hemen Ara
Whatsapp